Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA - "BĄBELKOWA KURACJA PIĘKNOIŚCI"

Dermoestetyczna terapia dwutlenkiem węgla, bo tak fachowo nazywa się karboksyterapia, to zabieg, o którym z pewnością warto wiedzieć więcej. Na czym polega, dla kogo jest przeznaczony, jakie korzyści dla naszej urody może przynieść niepozorna cząsteczka CO2?

Uporządkujmy fakty. Zacznijmy od samej genezy kuracji. Karboksyterapia to zabieg dermoestetyczny, który polega na podskórnej lub śródskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla. Nazwa „karboksyterapia” funkcjonuje w medycynie dopiero od 1995 kiedy to po raz pierwszy użył jej dr Luigi Parassoni.

Takie odkrycie nie mogło pozostać niezauważone przez kosmetologów dlatego też w medycynie estetycznej w latach 90-tych również zaczęto wykorzystywaćCO2. Od tego czasu uważa się, że karboksyterapia jest największym przełomem w kosmetologii dermoestetycznej od czasu zastosowania toksyny botulinowej ( powszechnie znanej jako „botoks”).

W dzisiejszych czasach terapia CO2 stosowana jest powszechnie zarówno w dermatologii, jak i kosmetologii. Niesłabnące zainteresowanie karboksyterapią tkwi w jej:
- efektywności
- wszechstronności zastosowania
- bezpieczeństwie i komforcie zabiegowym
Mechanizm działania zabiegu został bardzo dobrze przebadany i opisany w licznych publikacjach naukowych. Dzięki nim wiemy, że jest niezwykle skuteczna w likwidacji takich defektów jak:

- cienie i sińce pod oczami
- blizny i rozstępy
- cellulit
- zmarszczki i bruzdy
- utrata jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
- łysienie, osłabienie, wypadanie włosów

Niezwykle istotne jest, że terapię CO2 można łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi wykonywanymi na skórze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz całego ciała. Podobnie jak przed mezoterapią mikroigłową lub igłową warto kuracje połączyć z eksfoliacją kwasami.

Jeśli zastanawiasz się jaka kuracja będzie idealna dla Ciebie - koniecznie zapytaj nasze Kosmetyczki – jak w służbie piękna wykorzystać tak zaawansowaną technologię!