Kosmetologia - Kosmetyka ciała - Masaże

Dotyk zdrowia i relaksu - masaże

Masaż ma duże znaczenie dla utrzymania elastyczności i prężności skóry i mięśni. Masaż powoduje lepsze ukrwienie, pozwala na szybsze usunięcie produktów przemiany materii, zwiększa dopływ substancji odżywczych. Masaż całego ciała wpływa między innymi na odchudzenie.

Masaż to specyficzna forma dotyku, powoduje on reakcje fizyczne, psychiczne i energetyczne, w niektórych kulturach uważa się że oddziałuje on również na sferę duchową. Masaż to jedna z metod terapeutycznych, kosmetycznych i relaksacyjnych.

W naszym salonie wykonujemy:

  • masaż klasyczny - jest to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych " na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, a nawet na narządy wewnętrzne.
  • masaż limfatyczny - jedna z metod leczenia fizykalnego, pozwalająca na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałająca powstaniu chorób wywołanych jej zastojem. Likwiduje obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne, poprzez usprawnienie przepływu limfy przyśpiesza powrót do zdrowia po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych. Masaż ten można połączyć z ultradźwiękami, wprowadzona do tkanek w trakcie zabiegu energia wywołuje szereg pozytywnych reakcji: zmienia się ciśnienie w tkankach, uaktywniają komórki, płyn komórkowy i międzykomórkowy, cząsteczki tłuszczu oraz pozostałości przemiany materii. Zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, rozszerzają naczynia krwionośne, wzrasta dotlenienie komórek.
  • masaż relaksacyjny - jest to głęboka relaksacja poszczególnych mięśni i ogólne odprężenie organizmu. Często stosowany jako metoda walki ze stresem, jest tzw. element prowokacyjnym powodującym rozluźnienie napiętych w wyniku długotrwałego stresu mięśni.

 

 

Masaż całego ciała

Czas trwania zabiegu: 60-80 minut

Cena zabiegu: 100-140zł

 

Ponadto szereg różnorodnych masaży SPA, takich jak masaż pędzlami Kabuki; masaż Thalgolift; Derma Stem dostępne w zakładce Zabiegi Kosmetyczne na twarz.