Kosmetologia - Kosmetyka ciała - Likwidacja rozstępów

Rozstępy są to blizny - pasma scieńczałej, pomarszczonej skóry. Pojawiają się często w okresie dojrzewania, nagłej zmiany masy ciała, często u osób otyłych lub z dużą ilością masy mięśniowej. W powstawaniu rozstępów odgrywają rolę czynniki hormonalne , w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia, w przypadku schorzeń endokrynologicznych lub osób stosujących sterydy.

Rozstępy skóry początkowo są czerwonawe lub sino czerwone w postaci widocznych podłużnych , nieregularnych kresek, a następnie przechodzą w barwę perłowo białą, są zapadnięte i pomarszczone.

Rozstępy stanowią problem kosmetyczny, mimo iż z czasem stają się mniej widoczne, przybierając kolor skóry otaczającej. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, górnej część ud, okolic brzucha, bioder, piersi, stawów kolanowych i barkowych.

Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian. Obecnie uzyskuje sie dobre i bardzo dobre wyniki w każdej fazie istnienia rozstępów.

W leczeniu rozstępów dobieramy indywidualny program oparty na następujących zabiegach:


Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie można całkowicie zlikwidować rozstępów, można natomiast znacznie poprawić ich wygląd, spowodować iż będą to blizenki kosmetyczne, mniej widoczne, bardziej estetyczne.