Dermatologia estetyczna - Botox/Azzalure


Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować młodość, nawet drobne zmarszczki budzą  nasz niepokój, z czasem pogłębią się i nasza twarz nie będzie już taka jak dawniej. Chcąc pozbyć się zmarszczek sięgamy po specjalistyczne zabiegi kosmetyczne lub pomoc chirurgów plastycznych. Nie zawsze efekty są zadowalające.

Od lat poszukiwano środka, który pomoże nam zachować naszą twarz młodą, bez potrzeby cięcia i blizn. W 1989r. kalifornijska firma Allergan wprowadziła na rynek preparat o nazwie BOTOX, w roku 2002 FDA dopuściła BOTOX do obrotu na rynku kosmetycznym. Preparat szybko stał się hitem w USA i powoli opanował Europę.

Co to jest Botox i jak działa?

BOTOX to handlowa nazwa czystej postaci toksyny botulinowej typu „A”. Wstrzyknięcie minimalnej dawki pod skórę bezpośrednio w mięsień, blokuje dopływ do niego impulsów nerwowych. To sprawia, że dany mięsień nie może napinać się tak jak dawniej, w ten sposób nie pogłębia się zmarszczek mimicznych. Preparat działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, więc pozostałe mięśnie funkcjonują normalnie.

Zabieg przy użyciu Botoxu

Zabieg jest prawie bezbolesny, dla osób wrażliwych na ból można zastosować miejscowe znieczulenie kremem EMLA. Trwa około 15-20 minut, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność, dlatego min. został nazwany zabiegiem launch`owym.

BOTOX zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, pełny efekt jest widoczny po tygodniu. Działanie preparatu utrzymuje się od 3-6 miesięcy. W tym czasie toksyna jest rozkładana, dzięki czemu następuje przywrócenie pierwotnego napięcia mięśniowego. Gdy efekt działania toksyny zaniknie, konieczne jest powtórzenie zabiegu. Wstrzyknięć można dokonywać 2-3 razy w roku.

BOTOX stosowany jest głównie w usuwaniu zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, ”kurzych łapek”, w unoszeniu linii brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu. Może też być stosowany do zapobiegania nadmiernej potliwości w okolicy pach, dłoni i stóp.

 

AZZALURE

Od 2010 roku mamy dostępny nowy preparat toxyny botulinowej typu A o nazwie Azzalure. Preparat Azzalure jest produkowany przez koncern farmaceutyczny Galderma.

Jest to preparat typowo estetyczny, do zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Zawiera 125 jednostek toksyny botulinowej. Producent podaje, że na redukcję zmarszczek mimicznych jednej okolicy twarzy np. zmarszczki nad nosem - wystarczy 50 jednostek.

 

 

 

Ceny zabiegów:

Cena konsultacji 60zł

Rodzaj zabiegu Cena
Zmarszczki „lwie” 450-550 zł
Zmarszczki „kurze łapki” 450-600 zł
Zmarszczki poprzeczne czoła 400-600 zł

Leczenie nadpotliwości

Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Najczęściej występuje miejscowa nadmierna potliwość stóp, dłoni i pach. Rzadziej spotyka się nadmierną potliwość twarzy. Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest stosowanie zastrzyków preparatu BOTOX (toksyny botulinowej). Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy do roku. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, BOTOX blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Terapia zmniejsza u 95% klientów wydzielanie potu co najmniej o połowę. Efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej, co następuje średnio po 7-12 miesiącach.

Cena zabiegu: 

Pachy od 1300 zł

Dłonie od 1300 zł

Stopy od 1800 zł